Hakkımızda

İnşaat Doktoru; Alper Kutlu tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Alper Kutlu’nun Udemy’de verdiği İnşaat Mühendisliği alanındaki eğitimler, en çok tercih edilen eğitimler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kuruluş hedefi “Dijital Staj” ve “İş Hayatında Uygulamalı Eğitim” olarak belirlenmiştir. Bu sayede öğrencilere piyasada karşılaşabilecekleri konular belirli bir müfredat ile aktarmak hedeflenmiştir. İçeriklerimizde bir yandan sektöre yönelik tecrübe aktarımı yapılırken diğer yandan gerçek işlerde uygulanmış doküman ve materyallerin etkili kullanımı öğretilmektedir.

Bünyemizde yer alan eğitmenlerimizin tamamı alanında uzman, iş hayatında tecrübeli kişilerdir. Hazırladıkları eğitimler de doğrudan sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek müfredat gözetilerek hazırlanmıştır.

İnşaat Doktoru’na sorulacak en önemli üç soru:

1.Diğer eğitim platformlarından farkınız nedir?

Bu alandaki en önemli eksikliği görmüş uzman eğitmen kadromuz ile hemen her eğitim platformunda bulunabilecek basit ara yüz program anlatımlarını bu eğitimlerde bulamayacaksınız. Ayrıca Üniversitelerde veya Youtube gibi ücretsiz platformlarda ulaşılabilecek bilgiler bizlerin sizlere sunacağı eğitimde yer almayacaktır. Her eğitimin ilk dersinde sizlere öğretilecek Mühendislik felsefesi bakış açısı iş hayatında karşılaştığınız sorunları basitçe çözmenizi sağlayacaktır. Çünkü mühendisliğin temeli basit düşünebilme beceresine sahip olabilmektir. Bununla beraber sırasıyla:

a.İlgili işin uzmanından deneyim kazanmanızı sağlayacağız.

b.Kullanılan mühendislik programlarını öğrenirken gerekli standart ve yönetmelikleri teorik ders anlatımları ile destekleyerek detaylı anlamanızı sağlayacağız.

c.Sizin bir eğitim danışmanınız gibi bire bir sizlerle iletişim sürdürerek zihninizdeki tüm sorulara cevap vermek istiyoruz.

d.Her eğitim sonunda sınavlar yaparak gelişiminizi izlemek ve İnşaat Doktoru diplomanızı alarak sizleri mezun etmek çabasındayız.

2.Dijital stajdan kastınız nedir?

Bizi diğer eğitim kuruluşlarından ayıran en temel özellik size gereksiz bilgileri sunarak vakit doldurmak değil, bizzat gerçek doküman ve materyaller kullanarak öğretilen konuyu işe girmiş ve yıllar harcamış gibi yaşatmaktır. Deneyim kazandırma mantığı da buradan gelmektedir.

3.Platformun gelecek hedefi nedir?

Eğitim sisteminin en büyük eksiği iş hayatı ile örtüşmeyen bir müfredattır. Hedefimiz tüm sektör için işsizliği azaltıp deneyim transferi sağlatacak bir “Uygulama Üniversitesi” kurmaktır. Platformumuz ve eğitmenlerimiz genç işsizliğin azalıp istihdamın artması için sektörde ve üniversitelerde yapılamayanı yapmak hedefindedir.

Alper Kutlu kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Daha sonrasında İTÜ Mimarlık Fakültesinde tezli yüksek lisansa başladı. 2019 yılında ise ikinci yüksek lisansını İTÜ İnşaat Fakültesi'nde Yapı İşletmesi tezli yüksek lisans programında tamamladı

Profesyonel iş geçmişinde toplamda 1 milyon m2 üzeri inşaat projesinde yönetim ekibinde yer aldı ve birçok proje çizdi, fizibilitelerini gerçekleştirdi.

Udemy platformunda İnşaat mühendisliği alanında Türkiye'de en çok izlenen eğitimleri (11.000+ öğrenci ve 4.5/5 ortalama puan) sektör ile paylaştı.