Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

BİNA GÜVENLİĞİ TESTİ HAKKINDA:

Deprem Bina Güvenliği Testi nedir?

Depreme karşı bina sağlamlığını ölçen sistem, yapay zeka desteğiyle birlikte binanızı pek çok önemli parametreye göre analiz eder ve detaylı bir rapor aracılığı ile yapınızın depreme karşı risklerini sunar. Bu yönü ile en gelişmiş bina hızlı tarama sistemidir.

Olası deprem durumunda binanızda oluşabilecek hasar seviyesini EMS-98 ölçeğine göre sizinle paylaşır. Ayrıca 17 ayrı yapısal parametre, zemin durumu ve sıvılaşma risklerini de göz önünde bulundurarak binanıza ait güven oranını açıklamalı şekilde sizinle paylaşır.

Deprem Bina Güvenliği Testini nasıl çözeceğim?

Testi çözebilmek için hiçbir uzmanlığa ihtiyaç yok. Her sorunun en basit düzeyde anlatımı video ve yazılı içerikler ile tarafınıza sunuluyor. Test sorularının altlarındaki bilgi sekmelerinden ve ilgili soruda bulunan videolardan yararlanabilirsiniz.

Testi tamamladım, bina analiz raporunu nasıl indireceğim?

Testi çözdükten sonra raporu ücretsiz indirebilirsiniz. Ücretsiz sürüm raporda bilgi erişimi sınırlıdır. Eğer 15 sayfalık tam sürüm rapora sahip olmak istiyorsanız sistemden kredi kartınız ile ödemeyi gerçekleştirebilir ve raporunuzu indirebilirsiniz. Sistem her bir sorgu için ayrı bir rapor ürettiğinden dolayı her bir üretilen bina güvenliği raporu için ayrı ödeme yapmalısınız.

Test neden ücretli?

Beklenen büyük İstanbul depremine karşı bina güvenliği testinden elde ettiğimiz yapısal verileri akademik araştırmalarımız kapsamında kullanmaktayız. Bundan dolayı doğru bilgi girişini sağlamak ve rastgele test çözümlerini engellemek adına sadece testi belirli bir ciddiyet ile gerçek sonuçlara ulaşmaya çalışanlara sunmak hedefindeyiz. Bunu sağlamak adına tam sürüm bina analiz raporundan cüzi bir ücret talep ediyoruz.Bu ödemelerin bir kısmını AFAD’a bağışlıyor, kalan kısmını ise sistemin geliştirilmesi ve yayılması için kullanıyoruz.

Uzman görüşü paketi nedir?

Testi çözdükten sonra yapınız ile ilgili aklınıza takılan farklı durumlar söz konusu ise uzman görüşü paketi aracılığı ile ekibimizden danışmanlık alabilirsiniz. Uzman görüşü paketini aldıktan sonra binanıza ait bazı fotoğraflar talep edeceğiz, bunları sisteme yüklemeniz gerekecek. Devamında sizinle iletişime geçip daha detaylı analizler gerçekleştireceğiz. Deprem dayanıklılık raporuna ilave olarak sunulacak bilgiler ile yapınızla ilgili en ince ayrıntılara ulaşacaksınız.

Bina sağlamlık raporunu nasıl anlayacağım?

Sistemimizin oluşturacağı bina sağlamlık raporu oldukça öğretici ve yalın şekilde ele alınmaktadır. Bu yönü ile herkesin anlayacağı bir düzeyde içerik sunmak hedeflenmiştir.

Binam depreme karşı güvenli çıkmadı, ne yapmalıyım?

Hasar tahmin oranı ve bina güven oranı yeterli çıkmayan yapılara ait tüm öneriler rapor içerisinde yazmaktadır. Bu yönü ile sistem sadece sorunları tespit etmeyip, ilgili sorunlara çözüm önerilerini de paylaşmaktadır.

 

ONLINE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ UDEMY EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA:

Udemy eğitimleri nedir?

Udemy.com dünyanın en büyük online video eğitim platformudur. Dünya çapında 24 Milyondan fazla öğrencinin eğitim aldığı Udemy’de toplamda 100.000’in üzerinde kurs bulunmaktadır. Udemy size tek ödeme ile “Ömür Boyu Erişim Hakkı” sağlar ve ayrıca eğitimden memnun kalmazsanız 30 gün içinde “Para İade Garantisi” sunar.

Udemy eğitimlerimizi nasıl alabilirsin?

Udemy eğitimlerimizi almak için sitemize kayıt olmanıza gerek yok!

Tek yapmanız gereken istediğiniz eğitimi sitemizden seçip altında yer alan hemen satın al butonuna basmak. Devamında Udemy’ye yönlendirileceksiniz ve Udemy’de hemen satın al’a bastıktan sonra ödemeyi kredi kartınızla gerçekleştirip ömür boyu kullanım hakkına sahip olacaksınız.

Derslerle ilgili süre kısıtlaması var mı? Sonra tekrar izleyebilir miyim?

Derslerimiz video formatında Udemy üzerinde hazır ve yüklüdür. Kursu aldıktan sonra kursa istediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz kadar tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Tek ödeme ile sınırsız olarak size ait olacaktır. Bir süre kısıtlaması yoktur!

Derslerde kullanacağımız programları nereden temin edebilirim?

Hazırlık bölümünde, derslerimizde kullanacağımız programların nereden temin edileceğinden de bahsetmekteyiz. Yani kursa başlamak için bir ön hazırlığa gerek yok! (Not: AUTOCAD için öğrenci kartı veya belgesi gerekmektedir)

Derslerde aklıma takılanları size sorabilir miyim?

Derslerimiz bire bir özel ders formatında olduğundan platform üzerinden sürekli iletişimde olacağız, sorularınızı bana anlık olarak iletip en geç 12 saat içinde yanıt alacaksınız. Ayrıca eğitim kütüphanemizde diğer arkadaşlarımızın sordukları soruları inceleyebilecek ve sizler de soru sorabileceksiniz.

Ders videolarını indirebilir miyim?

Eğitim sürecinde ilerleme durumunuzu sistem analiz etmekte ve eğitim sonunda sizin adınıza sertifika vermektedir. Ayrıca eğitim platform üzerinden videolara ek anlık soru cevap ve mesaj kısmı ile birlikte özel ders formatında gerçekleşmektedir. Tüm bunlardan dolayı videolar indirilemez ancak tüm diğer dokümanlar sınırsız olarak indirilebilir.

 

Kalan tüm aklınızdaki sorular ile ilgili İletişim bölümünden tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.