İleri Yapı Statiği Eğitimi

Kontenjan 10 Kişi
Başlangıç Tarihi 10 Şubat Çarşamba
Eğitim Süresi 10 Saat
Seans 19:00-22:00

Açıklama:Bu eğitim serisinde Yapı Statiğinde ileri konuları öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. Eğitim içeriğinde farklı geometrilere sahip sistemlerin detaylı analizler ile anlatımı yapılmaktadır.  Bu kurs kimler için uygun:İnşaat Sektörü Profesyonelleri  İnşaat Mühendisliği Öğrencileri  Doğrusal olmayan teoriye giriş, yapıların doğrusal olmama nedenleri, yapı sistemlerinin artan dış yükler altındaki doğrusal olmayan davranışı. Doğrusal olmayan sistemlerin sayısal çözüm yöntemleri, ardışık yaklaşım teknikleri, yük artımı yöntemleri, göçme yükü ve burkulma yükünün bulunması, yerdeğiştirme kontrollü sistem analizi. Geometri değişimleri bakımından doğrusal olmayan sistemler, ikinci mertebe teorisi, genel yöntem, stabilite ve burkulma, ikinci mertebe etkilerinin fiktif kuvvetlerle ifadesi, yerdeğiştirme yöntemi ile ikinci mertebe teorisine göre hesap, birim yerdeğiştirme ve yükleme sabitlerinin hesabı için kesin ve yaklaşık bağıntılar, burkulma yüklerinin bulunması, burkulma boylarının hesabı, Matris Yerdeğiştirme Yöntemi ile hesap, düzlem ve uzay çubuk sistemler. Doğrusal olmayan malzemeden yapılmış kesitlerde iç kuvvet-şekildeğiştirme bağıntılarının ve akma (kırılma) koşullarının gözden geçirilmesi, elastoplastik malzemeden yapılmış kesitler, betonarme kesitler, betonarme kesitlerin davranışının idealleştirilmesi, yaklaşık iç kuvvet-şekildeğiştirme bağıntıları, uzay çubuk elemanlarda iç kuvvet-şekildeğiştirme bağıntıları ve akma (kırılma) koşulları. Malzeme bakımından doğrusal olmayan sistemlerin hesabı, doğrusal olmayan şekildeğiştirmelerin sistem üzerinde yayılı olması hali, doğrusallaştırma teknikleri, yerdeğiştirme yöntemleri ile hesap. Plastik mafsal hipotezi, plastik mafsal teorisine göre hesap, yük artımı yöntemi ile limit yükün bulunması, limit yükün doğrudan doğruya hesabı. Malzeme ve geometri değişimleri bakımından doğrusal olmayan sistemlerin hesabı, doğrusal olmayan şekildeğiştirmelerin sistem üzerinde yayılı olması hali, doğrusal olmayan şekildeğiştirmelerin plastik kesitlerde toplanması hali, ikinci mertebe limit yükün bulunması, ikinci mertebe limit yükün doğrudan doğruya hesabı. Doğrusal olmayan statik analiz (Pushover analysis) ve ikinci mertebe limit yükün hesabı için bir artımsal hesap yöntemi ve bilgisayar programları. Doğrusal olmayan analiz yöntemlerinin pratik uygulamaları, performansa dayalı değerlendirme (performance based evaluation), çeşitli yaklaşımların (kapasite spektrum yöntemi, yerdeğiştirme katsayıları yöntemi) gözden geçirilmesi, şekildeğiştirme ve yerdeğiştirmeye bağlı performans değerlendirmesinde son gelişmeler. Yapı sistemlerinin performansa dayalı tasarımı (performance based design).

Tanıtım Videosu

Eğitmen : Alper Kutlu


Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Daha sonrasında İTÜ Mimarlık Fakültesinde tezli yüksek lisansa başladım. 2019 yılında ise ikinci yüksek lisansımı İTÜ İnşaat Fakültesi'nde Yapı İşletmesi tezli yüksek lisans programında tamamladım.

 

Profesyonel iş geçmişimde toplamda 1 milyon m2 üzeri inşaat projesinde yönetim ekibinde yer aldım ve birçok proje çizdim, fizibilitelerini gerçekleştirdim. Kariyerim boyunca Avrasya Tüneli, Rönesans Tower, AcarBlu, AcarVerde, AND Pastel ve AND Frekans gibi büyük projeleri görme ve buralarda hem teknik ofis hem de sahada çalışma fırsatım oldu. Şu anda Anadolu Grubu'nda gayrimenkul yatırımları üzerine çalışmalarıma devam etmekteyim.

 

İnşaat mühendisliği alanında Türkiye'de en çok izlenen eğitimleri (10.000+ öğrenci ve 4.6/5 ortalama puan) sizlerle paylaşmanın ve öğretmenin gururunu yaşıyorum!

 

Her türlü sorunuzu, probleminizi bana bildirmek ve sormaktan lütfen çekinmeyin. Ayrıca eğitimlerimi almadan önce aklınıza takılan sorular varsa bana Linkedin üzerinden mesaj atarak iletebilirsiniz. Birlikte iyi işler başaracağımıza inanıyorum. 

Kursu Beğendin mi? Bu Kursa puan vermek için Giriş Yap!

Yorumlar

Kursu Beğendin mi? Bu Kursa yorum yapmak için Giriş Yap!


Benzer Eğitimler

Kontenjan : 15
12 Saat / 2 hafta
Sıfırdan İleri Seviyeye
Cum-Ctesi-Paz/ 20:30-22:30
(12)
Kontenjan : 15
6 saat
başlangıç
Cumartesi-Pazar 13:00-15:00
(12)
Kontenjan : 10
9 Saat
Temel düzeyde yapı ve mimarlık bilgisi
19:00-22:00
(12)