Kontenjan : 15
12 Saat / 2 hafta
Sıfırdan İleri Seviyeye
Cum-Ctesi-Paz/ 20:30-22:30
(12)
Kontenjan : 15
6 saat
başlangıç
Cumartesi-Pazar 13:00-15:00
(12)
Kontenjan : 10
10 Saat
Başlangıç düzey Yapı Statiği bilgisi
19:00-22:00
(12)
Kontenjan : 10
9 Saat
Temel düzeyde yapı ve mimarlık bilgisi
19:00-22:00
(12)

Canlı Eğitimler

İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık alanında en çok ihtiyaç duyulan canlı eğitimlerimiz platformumuz üzerinden sizlere sunulmaktadır.Neden İnşaat Doktoru Canlı Eğitimler?

Canlı eğitimlerimizde belirtilen ders günü ve saatinde eğitmenlerimizden eş zamanlı, canlı ve görüntülü dersler alacaksınız. Platformumuzda canlı eğitimler kategorisinde seçeceğiniz eğitimin içeriğinde eğitimin kontenjanı (en fazla katılımcı sayısı), eğitimin başlangıç tarihi ve seans aralıkları, eğitimin toplam süresi belirtilmiştir. Bu belirtilen saat ve gün periyotlarında canlı derslerimiz sizlere online olarak sunulacaktır.

Canlı eğitimlerimizin en önemli avantajları:

 • Sektörde konusunda uzman eğitmenlerimizden sadece ders almayacak; deneyim aktarımı yaşayacaksınız.
 • Eğitmenlerimiz ile canlı görüşerek anlık olarak aklınıza takılan her noktayı sorabileceksiniz.
 • Siz konuyu anlayana kadar gerekirse tekrar aynı konunun üzerinden geçerek ilerleyeceksiniz.
 • Derslerden önce ve sonra aklınıza takılan tüm konuları eğitmenimiz ile bire bir görüşerek sorabileceksiniz.
 • Sertifikalı eğitimlerimizde zorlayıcı bir eğitim süreci yaşayarak ara ve final sınavlarına dahil olacaksınız.
 • Eğitimi ve sınavları başarı ile tamamlarsanız kurumumuzca imzalı bitirme sertifikasına sahip olacaksınız.
 • Eğitimlerdeki tüm uygulamaları eğitmen ile eş zamanlı şekilde çözme fırsatı yakalayacaksınız.
 • İsteğinize göre 5-15 kişi arasında değişen sınıflarımızdan istediğinizi seçebileceksiniz.
 • Eğitim içeriğinde anlatılan tüm dokümanlara sahip olacaksınız.
 • Ayrıca kredi kartına 12 taksite varan ödeme seçeneklerinden yararlanabileceksiniz.

Canlı eğitim sürecimiz nasıl işliyor? 

 1. Sitemize kayıt olmalısınız. 
 2. İlgilendiğiniz eğitimi seçip satın al butonuna basmalısınız.
 3. Devamında kredi kartı veya havale/EFT yolu ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. 
 4. Eğitimi satın aldığınızda size açıklama maili gönderilir. 
 5. Gelen mail'de eğitimin yapılacağı zoom linki ve eğitmenin telefon bilgisi sunulur. 
 6. Eğitmene mesaj attıktan sonra eğitime ait whatsapp grubuna alınırsınız. 
 7. İletişim sağlanarak daha önce belirlenmiş tarihte Zoom video uygulaması üzerinden dersleriniz başlar. 

Canlı eğitim satın aldıktan sonra ne yapmanız gerekir? 

 • Eğitimi aldıktan sonra Zoom uygulamasını kurmanız gerekmekte. Bunun için aşağıdaki linkten Download butonuna basarak uygulamayı indirebilirsiniz: 

https://zoom.us/download

 • Eğitimde kullanacağınız programları eğitime başlamadan önce kurulacak olan Whatsapp grubu üzerinden eğitmeninize sorabilirsiniz.Online Canlı Eğitim Genel Konu Başlıklarımız:

 

 • İnşaat Projelerinde Yapı İşletmesi (Planlama, Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş) Eğitim Paketleri:

Bu eğitim setleri içerisinde kaba yapı metraj paketi, ince yapı metraj paketi, birim fiyat analizleri, inşaat yaklaşık maliyet hesabı, inşaat bütçe analizi ve hakediş konularını öğreneceksiniz. Aylık talebe ve ihtiyaca göre bu konudaki canlı eğitim içeriğimiz değişebilecektir.

İçerikte anlatılacak olan metraj konusu gerçek bir projenin Autocad paftaları üzerinden işlenecek olup devamında Excel programı kullanılarak hakediş süreçlerine kadar aktarılacaktır. Size slaytlardan bilgi aktararak değil, birlikte eş zamanlı ve tamamen uygulamalı şekilde öğreteceğiz. Bu sayede hem bu alandaki teknik ofis programlarını sektörde ihtiyacınız olacak düzeyde öğrenmiş olacaksınız hem de tüm teknik konulara detaylı şekilde hakim olacaksınız. 

Metraj, keşif, bütçe ve hakediş eğitim paketlerimizdeki temel amacımız size inşaat projesinde yer alan ince yapı işleri ve kaba yapı işleri başta olmak üzere cephe metrajı, mekanik ve elektrik işlerine ait metrajları da İnşaat Mühendisinin ihtiyaç duyabileceği düzeyde öğretmektir. Bu sayede öncelikle temel, kolon, perde, kiriş, döşeme gibi elemanların donatı, beton ve kalıp (kırık ölçü ve düz ölçü) metrajlarını öğreneceksiniz. Devamında ise ince yapı kalemlerinden olan sıva, boya, seramik, şap, ytong duvar gibi onlarca kalemin metrajını çıkarmayı öğreneceksiniz. Çıkarılan bu metrajın nasıl hakediş içeriğine dönüştüğünü eğitimimizin hakediş bölümünde net bir şekilde gözlemleyebileceksiniz. Birim fiyat usulü hakediş, götürü bedel hakediş, maliyet ve kar usulü hakediş gibi alt konularının hepsini ayrı projeler üzerinden gözlemlemiş olacaksınız. Bunun yanı sıra birim fiyat analizi konusunda da kendinizi geliştirecek ve keşif, mukayeseli keşif konularını yine gerçek dokümanlar üzerinden öğreneceksiniz.

Bu eğitim setlerindeki hedefimiz size iyi bir teknik ofis deneyimi kazandırabilmek ve teknik ofis alanında maliyet ve planlama mühendisliği görevlerine sizi hazırlayabilmektir.

 

 • Dijital İnşaat Mühendisliği Stajı Paketleri:

Dijital staj paketlerimiz içerisinde bizzat gerçek bir yapı üzerinden sizlere görseller, videolar, Autocad dwg projeleri, yönetmelikler ve tüm diğer dokümanlar ile birlikte A’dan Z’ye inşaat sürecini yaşatacağız. Bu paketlerimizi alan arkadaşlarımız iş hayatına başlarken veya iş hayatında önemli bir deneyime sahip olacaktır. Ayrıca sektör sektör ayıracağımız bu paketlerimiz sayesinde ilgilendiğiniz her alanda deneyim fırsatı yakalayabileceksiniz. Örneğin platformumuz üzerinden çelik yapılar konusunda bir saha ve teknik ofis stajı yaparak önemli bir deneyim elde edebileceksiniz. Elde ettiğiniz bu sektörel deneyim ve alacağınız sertifika ile birlikte hedeflediğiniz alanda önceden edinilmiş 2 yıl iş tecrübesi garantisini size sunmaktayız. Bu açıdan İnşaat Mühendisliği dijital staj programlarında adeta bir meslek okulu formatında ilerlemekteyiz.

Dijital İnşaat Mühendisliği staj paketlerinde ilgili sektörde kullanılan Autocad, Excel, Primavera P6 ve MS Project gibi teknik ofis programları da size paket içerisinde aktarılacaktır. Bu sayede İnşaat Mühendisliği teknik ofis programlarının hangi sektörde nasıl kullanıldığını da detaylı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız ve ileri seviye geliştirme ihtiyacı duyacağınız programları keşfedeceksiniz. • Uygulamalı İnşaat Mühendisliği Program Eğitimi Paketleri:

Gerçek projeler üzerinden ele alacağımız Autocad, STA4CAD, Excel, MS Project, Primavera P6, SAP2000, Idecad, ETABS, Revit ve daha birçok eğitimi sizlere yönetmelikler ile birlikte detaylı şekilde sunacağız. Bu eğitimler içerisinde programların sekmelerini değil bizzat gerçek projelerde bu programların nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz. Bu sayede hem TBDY-2018 ve TS-500 gibi yönetmeliklere hakim olacak hem de en optimum şekilde maliyeti de göz önünde bulundurarak bir yapı nasıl tasarlanır konusunu deneyimlemiş olacaksınız. Bu alandaki eğitmenlerimiz bizzat tasarım ofislerinde tecrübe kazanmış olan projeci mühendislerdir.

 

 • İleri Seviye Teorik İnşaat Mühendisliği Eğitim Paketleri:

İnşaat Mühendisliğinde özellikle projecilik altyapısında ihtiyacınız olabilecek en detay bilgileri bu derslerimizde sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu derslerimizi veren eğitmenlerimizin geneli alanında doktorasını tamamlamış uzman akademisyenlerden oluşmaktadır. Özellikle ileri yapı statiği, çelik yapılar, sonlu elemanlar yöntemi, betonarme, mukavemet ve yapı dinamiği gibi konuları en ince ayrıntısına kadar uygulamada ihtiyaç duyabileceğiniz şekliyle sizlere sunmaktayız. Ayrıca TBDY-2018 ve TS-500 gibi yönetmeliklere ait anlatımlara da eğitimlerimiz içerisinde ulaşabileceksiniz. Bu sayede İnşaat Mühendisliği ve Mimarlıkta kullanılan yönetmelikleri de en ince ayrıntısına kadar öğreneceksiniz.

 

 • Diğer Canlı Eğitim Paketleri:

İnşaat mühendisliği ve inşaat sektörü ofis ve saha olmak üzere genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Aslen saha diye bahsedilen uygulama alanında da teknik ofis yer almakta olup statik ofis ve diğer tasarım ofislerinden farklı bir içeriğe sahiptir. Eğitimlerimiz saha mühendisliği, teknik ofis mühendisliği ve proje mühendisliği başta olmak üzere sizlere bilgi sunmaktadır. Bunların haricinde sizi İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık kariyerine hazırlayacak eğitimlerin haricinde farklı alanlarda bilgiler de kazanmanızı sağlayacak canlı eğitimlerimiz de gelecektir. Platform olarak hedefimiz hem size İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık alanında deneyim aktarmak hem de bu tür farklı içerikler ile vizyon kazandırmaktır.

 

Canlı eğitimlerimize ait daha fazla detaya seçeceğiniz ilgili eğitime tıkladıktan sonra ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğitim öncesi sorularınızı İletişim bölümünden bize aktarabilirsiniz. Aklınıza takılan her konuda eğitmenlerimiz ile birlikte sizlere desteğe hazırız.